top of page

זוגות מספרים

 

הילה ואסי  - לידה אחרי קיסרי

לאחר שהלידה הראשונה שלי היתה מלאה בהתערבויות והסתיימה בקיסרי, ייחלתי ללידת ויב"ק. רציתי לחוות לידה רגילה, דמיינתי את הרגע שבו התינוקת שלי תצא לאוויר העולם ותונח על הבטן שלי, דמיינתי איך זה להניק בחדר לידה... ידענו שכדי להגשים את זה אנו זקוקים לעזרה, אך לא היינו בטוחים שיתאים לנו להשתמש בשרותיה של דולה. מהרגע שפגשנו את דסי זה היה ברור, הכימייה הייתה מיידית. בתקופה של לפני הלידה דסי תמכה בנו, הקשיבה, ייעצה והכל מתוך הלב וללא שיפוטיות. בלידה התמיכה של דסי היתה כה משמעותית שאני יכולה לומר ללא ספק שלולא הנוכחות שלה שהשרתה עלינו כל כך הרבה בטחון ורוגע יש סיכוי גבוה מאוד שהייתי מגיע לקיסרי שני. דסי, אנו רוצים להודות לך על שהיית אתנו בחוויה המדהימה הזו, על שעזרת לנו להגשים חלום. נפגש בלידה הבאה!

 

גלית ובצלאל - לידה 4

סיפור הלידה של סגיב הוא אמנם קצר מבחינת הזמן אבל הוא התחיל הרבה לפני הלידה שלו עצמה. הוא התחיל בהחלטה איך הייתי רוצה שהלידה תהיה, ובעיקר איך לא הייתי רוצה שהיא תהיה. חיפוש קצר באינטרנט הוביל אותי ל בריאה-מקום ללדת, ומשם לדסי. מפגש קצר בכליל ואחרי כמה דקות ידעתי שאנחנו מדברות באותה השפה. 
במפגשים שלי עם דסי לפני הלידה ובשיחות הטלפוניות עיבדנו את הלידות הקודמות שלי, את הפחדים שלי. דסי נתנה מקום לכל דבר שהעליתי ועזרה לי לנקות את המקומות האפלים.


בבוקר הלידה (שבוע 41 +1) הרגשתי צרצורים קלים, ואפילו הייתי בביקורת בקופת חולים. בערב כבר הורגשו צירים ממשיים. התקשרתי ויידעתי את דסי. קילחתי את הילדים, השכבתי אותם לישון ובשעה 21:30 יצאנו לכיוון בי"ח. נעזרתי בדמיון מודרך ונשימות שדסי לימדה אותי ואשר הכניסו אותי לתוך הבועה של תהליך הלידה כ"כ שאפילו לא שמתי לב לדרך שבה נסענו. 
כמה שאלות על ידי המיילדת במיון ונכנסתי לחדר הבדיקה. בחדר הבדיקה הצירים התעצמו. דסי הגיעה, וכמו שאני מגדירה את זה, ממש פירקה לי את הצירים. גרמה להם להתפוגג באוויר, וכל זה כאשר אני מנסה לענות לשאלות של אורית לגבי פרוצדורות. 
ביקשתי מאורית שלא להיבדק, מניסיון העבר הבדיקה של הפתיחה לא ציינה שום דבר לגבי התקדמות הלידה. וביקשתי מאורית שרק במקרה חירום כשלא תהיה ברירה שיבצעו את הבדיקה והיא הסכימה. 
ואז התחיל הקטע הקצת פחות לא נעים בכל הסיפור, נכנס לחדר רופא. לא אציין את שמו כי זה ממש לא חשוב, אבל מה שחשוב הוא שהוא התעקש לבצע בי את הבדיקה והתחיל להפחיד אותי מה יכול לקרות אם לא תבוצע הבדיקה. באותו הרגע ירדו לי המים, והוא המשיך עם ההפחדות שלו, אך אני התעקשתי לא לבצע את הבדיקה. הסתכלתי על אורית המדהימה, שאבתי כוח מעיניה הטובות של דסי. ולא יודעת איך, אבל הוא פשוט יצא מהחדר. באותו הרגע, אם זכרוני אינו מטעה אותי אמרתי לאורית שאני מרגישה צורך ללחוץ. עליתי על המיטה, דסי ואורית עזרו לי להוריד בגדים, נשכבתי על הצד ובתוך כמה לחיצות סגיב יצא, הייתי בהיי מטורף.

תודה דסי על כל ההכנה, ההכלה, הליווי והאהבה שנובעת ממך!

 

 

גילי וליאור - לידה 3, במרכז הלידה

דסי יקרה, בזכותך התחדדה לי הראייה הפנימית שכל אישה צריכה בעת לידה,

בנוכחותך השקטה, שאפשרה לי להיות, הזכרת לי את שידעתי עמוק בתוך תוכי.

תודה תודה ואהבה גדולה!

 

כריסטינה יעקובלב - לידה 1 

זו היתה הלידה ראשונה שלי.
נפגשתי עם דסי מספר פעמים לפני הלידה בכדי לקבל הדרכה וטיפים. המפגשים היו מועילים מאד והם עזרו לי להגיע ללידה עם מירב המידע וההבנה על תהליך הלידה, מהמושגים הבסיסים ועד התהליכים העמוקים של הלידה.
צירי הלידה היו מאד כואבים וחזקים וכאן דסי עזרה לי המון. כל ציר עשתה לי עיסוי בגב והדריכה אותי להחליף תנוחות והקלה לפחות ב 50 % על הכאב.
מלכתחילה החלטתי שלא אקח אפידורל והתכוננתי לזה נפשית כל ההריון. בזכות דסי לא הייתי צריכה אפידורל למרות הצירים העוצמתיים שחשתי.
היא עושה עבודה מקצועית ועדינה ,עוזרת לקבל החלטות תוך כדי הלידה, תומכת ומחזיקה את היד ברגעי קושי. בחרתי באימי ובדסי להיות איתי וזו היתה החלטה מצויינת.
הלידה הסתכמה ב 6 שעות אני והילדה בריאות ומרוצות.
לבנות שמתלבטות אם שווה להוציא את הכסף הזה אני אומרת כן כן וכן. זה שווה כל אגורה ואף יותר. אין מחיר לתחושה ולביטחון שדסי נתנה לי בכל התהליך. ממליצה בחום!

 

נטע ואריאל - לידת בית

אנחנו כל כך שמחים שנכנסת איתנו לזמן הקדוש הזה שבו נולדה לנו רות, באת ונתת אהבה ללא תנאי, ונשארת יקרה מאד בליבנו !

מברכים אותך בשמחת קיום אמיתית בכל יום מחדש!

 

ליאת ומורן ניר – לידה אחרי קיסרי

הגעתי לדסי דרך האינטרנט, ללא כל המלצות. בפגישה איתה היה לי הרושם הראשוני שמדובר בבן אדם מדהים שאשמח שיהיה לידי בשעות של הלידה.

מכיוון שסבלתי חודש תשיעי מאוד קשה ועם היסטוריה של קיסרי היו סיכויים נמוכים ללידה טבעית ושקלתי לא פעם לקבוע תור לניתוח קיסרי.  בכל החודש הזה דסי הייתה איתי בקשר טלפוני, עקבה אחרי ההתפתחויות וליוותה אותי בשיחות טלפון מעודדות ומחזקות, בהקשבה ובסבלנות. למעשה, בזכות השיחות הללו והתמיכה שלה דחיתי את קביעת התור לניתוח קיסרי פעמיים. אני כבר התייאשתי אבל דסי הפיחה בי תקווה כל פעם מחדש. ובאמת, בבוא הזמן התפתחה לידה טבעית!

העזרה של דסי בחדר הלידה הייתה עצומה -

עזרה בכל המובנים: עזרה לבעלי, עזרה לי בצירים, עזרה בפניות ובשאלות למיילדות, הציעה דברים שהמיילדות לא עשו, עודדה ותמכה. היא הייתה שם בשבילי ולפני שביקשתי היא כבר ידעה מה לעשות אחרי 12 שעות של צירים, אפידורל. דסי המשיכה לתמוך ולעזור ולתרום מהידע שלה לאורך כל הדרך. העזרה שלה הייתה ללא גבולות. דסי נראתה לי כמו מלאך שנשלח אלי כדי לעזור ובעלי הרגיש אותו דבר.

בסופו של דבר ילדתי טבעי ולא בניתוח. הרגשתי סוג של ניצחון. כל המאמץ ההמתנה והקושי לא היו לשווא. חשבתי שאחרי הלידה הארוכה והמייגעת היא תרצה ללכת אבל היא נשארה. היא עזרה גם עם התינוק, ועד שהרגשתי טוב ונרדמתי היא לא עזבה.

העזרה שלה הייתה הרבה מעבר לעזרה שציפיתי לה. אין לי מילים להודות לה על כל זה. זה מסוג הדברים ששום מילת תודה לא מתאימה. אתה פשוט נוצר את זה בלב וזה מלווה אותך לעד!

 

נמרוד ונטע – לידת בית

תודה שהיית... מדהימה, תומכת, מרגיעה, מבינה, צלמת

נוכחת במקומות ובזמן הנכונים

מאחלים לך המון המון לידות , בריאות ואושר

 

אביבית לידה 3 בי"ח

רציתי להגיד לך תודה ענקית שלמרות הקושי היית שם בשבילי, נוכחותך הרגיעה אותי מאד ובכלל עזרת לי לחוות את הלידה שלי כחווייה חיובית ומעצימה בדיוק כמו שרציתי!

תודה על הזמינות, הסבלנות, המגע, החום, האהבה וההבנה וכל הטוב שהרעפת עלי

 

רעות ואמיר לידת ויב"ק בבית

את דסי פגשתי באמצע ההריון. דסי עזרה לי להבין מה אני בכלל רוצה מהלידה , להיתמקד. היא עשתה את זה בלי שיפוטיות בכלל וזה מה שקנה אותי, כבר אז ידעתי שאולי אקרא לה בלידה. ילדתי בבית, אחרי לידה ראשונה טראומתית (  לידת בית שנגמרה בניתוח...) , היתה לי לידה ארוכה וקשה ומאד כואבת, כל הזמן חיכיתי שיגיע הרגע שבו הכל משתבש... הרגע הזה לא הגיע לשמחתי הרבה, תודה לאל!!!!  כשהייתי צריכה פרטיות היא איפשרה לי להיות לבד, אבל כשביקשתי אותה הנוכחות שלה היתה בטוחה, אימהית . היא עשתה לי עיסוי במשך שעות!! אני מרגישה שאם היא לא היתה הגוף שלי היה מתאבד על הלידה הזאת, ממש ככה, שמשהו היה מתפוצץ או מתפרק מרוב לחץ וכאב- דסי הצילה אותי , ככה אני מרגישה. ובתוך כל האקשן והטירוף היא זאת שדאגה שכולם ישתו מים, היא זאת שאספה את שערי המיוזע. בשבילי זה המון. גם בעלי הרגיש נוח איתה מאד ומלא שבחים עליה. אני בטוחה שגם בלידות בבית חולים היא מתפקדת מעולה.

ושוב, היא הכי לא שיפוטית, נותנת לך להיות את וללידה שלך להיות שלך.

 

דורה ואלון לידת בית

רצינו להגיד לך תודה, על הנתינה מאהבה, על הרצון האמיתי לעזור ולהיות ברגעים כל כך מיוחדים תודה על ההבנה, החיוך והחברות ושעמדת לצידינו, ועזרת לנו לחוות את הלידה בצעקות, שירה, בנחישות ובידיעה שהכל הכל נכון ואפשרי

 

איריס ובארי, 3 לידות בית

לדסי, המון המון תודה, היה מדהים, נפלא ואמיתי

היה מופלא לחוות את השלווה שלך, השקט והביטחון שאת משרה, באצילות. אחרי 3 לידות איתך אני עדיין מחכה שנחווה זאת שוב ביחד. ממליצה בחום עלייך, אשה מופלאה ונדירה בפני כל מי שמעוניינת בתמיכה.

 

אייל ונעמה - לידה 2 בי"ח

דסי היקרה, אנחנו רוצים להודות לך על ליווי מופלא,

על היכולת להיות לעיתים שקופה

הבאת איתך המון רוגע והיית סלע של שפיות!

תודה רבה על שהפכת את הלידה לחווייה הרבה יותר קלה\

להתראות בפעם הבאה!

 

 

נועה היימן - לידה 2 

תודה גדולה וענקית על הכל!

תודה שהיית איתי לאורך הדרך ועזרת לי לראות את הדברים בצורה אופטימית יותר.

תודה שלימדת אותי לנשום! הייתי מרוכזת בנשימות ופחות בכאב ובמחשבה עליו.

עצם הידיעה שתהיי איתי הפחית במידה ניכרת את המתח והפחד,

והדברים הפשוטים לכאורה כמו כף יד להחזיק,הקול המרגיע והבטוח שלך שהכל יהיה בסדר, שאני בסדר - גרמו לי להרגיש רגועה ולהתרכז בדבר החשוב באמת. תודה על הכל!

 

יניב וסמדר לידה 1

דסי, תומכת לידה מדהימה! זכינו לליווי מדסי בלידה של סמדר. הלידה התחילה כלידת בית, אחרי ירידת מים ושישים שעות בבית נסענו לבית חולים זיו בצפת. כאשר יצאנו לדרך התלבטנו מי יבוא איתנו, המילדת או דסי. הבחירה באופן טבעי היתה בדסי, מכיוון שמילדות יש בבי"ח בשפע, תומכות לידה אין. דסי שמחה לבוא איתנו גם לאחר 60 שעות צירים בבית, עזרה עם האחיות, הרופאים והמילדות, וכמובן עם הצירים והלידה. אני, בתור זה שליד היולדת, מתקשה לדמיין את עצמי עובר זאת בלעדיה. בבית חולים הלידה נמשכה עוד עשרים שעות. זכינו לעזרה גם אחרי הלידה, באהבה, מסירות, מקצועיות וחברות. 

 

 

אסנת בכר - 2 לידות

בשקט, ברוך, תמיד היית שם, לידי, לצידי, איתי בכל נשימה.

הנוכחות שלך - כמו מים שקטים שחודרים עמוק,

תודה מקרב לב על לידות מקסימות והמון המון תמיכה,  ישר כח!

                                   

                                   

                                           

       

 

                                   

                                   

                                           

       

 

 

 

bottom of page